Plakat-Rekrutacja

REKRUTACJA_SZKOLA_2017_RR_INTERNET

P1040678

Arek i jego gotowanie z pasją

Arkadiusz Tokarczyk jest uczniem klasy 2 technikum gastronomicznego ZSP w Krynicy-Zdroju. W okresie 01-07 maja br. odbył staż w N31 Restaurant & Bar by Robert Sowa w Warszawie pod okiem szefa kuchni Roberta Sowy oraz Roberta Wojnarowskiego. Warto dodać, że z własnej inicjatywy skontaktował się z Panem Robertem Sową. Swoją aktywnością i pasją do gotowania przekonał go, by ten przyjął go na staż w swojej restauracji. Dzięki temu poznawał kuchnię jeszcze inną niż ta, której tajniki zgłębia na lekcjach przedmiotów gastronomicznych. Pobyt w Warszawie stał się okazją do odkrywania smaku produktów bardzo luksusowych, takich jak: trufle białe, foie gras (pasztet produkowany ze stłuszczonych wątróbek kaczych i gęsich), kawior ślimaczy oraz najdroższa na świecie wołowina KOBE. Gratulujemy pomysłowości i przedsiębiorczości!

Ogłoszenie!

Najem sali
dokument do pobrania

pobrane

Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy Zdroju z głębokim żalem i smutkiem informuje, że po długiej i ciężkiej chorobie zmarł uczeń naszej szkoły Arkadiusz Szwajka. Wiadomość ta pogrążyła w żałobie całą społeczność naszej Szkoły. Wszyscy łączymy się w bólu z rodzicami Arkadiusza i składamy z głębi serca płynące kondolencje.

Dyrekcja, pracownicy i uczniowie
Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju

Wędrówką uczcili pamięć Jana Pawła II

Dokładnie w rocznicę urodzin Karola Wojtyły, 18 maja odbył się już VIII Powiatowy Rajd Szkół  im. Jana Pawła II.  Mottem rajdu są słowa Jana Pawła II „Pilnujcie mi tych szlaków”, który uwielbiał  górskie wędrówki.

Jego organizatorem od początku są Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu,

Zespół Szkół i Placówek w Piwnicznej Zdroju oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy – Zdroju, a sam rajd ma charakter międzynarodowy, gdyż uczestniczy w nim młodzież z zaprzyjaźnionej szkoły w Lipanach ( Słowacja).

W przeciwieństwie do ubiegłego roku dopisała pogoda.  11 zgłoszonych drużyn poznawało atrakcje Krynicy- Zdroju i wędrowało po otaczających miasto wzniesieniach. Trasy prowadziły spod pomnika Jana Kiepury i ze Słotwin na Górę Krzyżową, następnie na Górę Parkową, gdzie przy pamiątkowej tablicy poświęconej Janowi Pawłowi II zostały zapalone znicze Nad zdrowiem młodzieży na trasie i podczas finału rajdu czuwała Malta Służba Medyczna, której komendantem jest ksiądz Andrzej Faron, a wolontariuszami uczniowie szkoły. Następnie uczestnicy rajdu udali się do szkoły.

Na mecie rajdu  odbyły się konkursy: wiedzy o szlakach papieskich, życiu Patrona i Beskidzie Sądeckim oraz piosenki turystycznej, które zadecydowały o kolejności na podium. Poziom wiedzy uczestników był w tym roku bardo wysoki i wyrównany a w konkursie piosenki uczestnicy wykazali się wielką pomysłowością. Nie zabrakło również ulubionej pieśni Patrona „Barki” i wspólnej zabawy –  uczestnicy i opiekunowie  połączyli swoje siły w tańcu belgijskim.

Na zakończenie każda drużyna   otrzymała pamiątkowy puchar i dyplom, które wręczali członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Pan  Marian Ryba, radny powiatowy Pan Ryszard Poradowski oraz pani Urszula Janusz, dyrektor Zespołu Szkół i Placówek w Piwnicznej – Zdroju

Wśród szkół podstawowych wygrała SP nr 21 im. Jana Pawła II w Nowym Sączu, wśród gimnazjów Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łabowej, najlepszymi szkołami ponadgimnazjalnymi okazały się ex equo Zespół Szkół im. Św Kingi w Łącku i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy- Zdroju. W kategorii międzynarodowej zwyciężyła szkoła w Lipanach.

Dzięki Starostwu Powiatowemu uczestnicy rajdu mogli liczyć również na pyszny poczęstunek przygotowany przez uczniów  technikum gastronomicznego w ZSP pod opieką nauczycieli.

 

Do zobaczenia za rok na IX już rajdzie.