Maturzyści na Jasnej Górze

U progu nowego roku szkolnego uczniowie klas maturalnych ZSP w Krynicy-Zdroju pod przewodnictwem Dyrektor Janiny Złotnickiej i ks. Piotra Cierniaka uczestniczyli w XXX Diecezjalnej Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę. Wspólne pielgrzymowanie rozpoczęła konferencja dla młodzieży w Auli o. Kordeckiego, po niej odbyła się Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej i Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich. Uroczystościom przewodniczył J.E. abp Stanisław Salaterski. 21 września opiekę nad młodzieżą sprawowały panie: D. Franczak, S. Janas-Kirc, D. Pacut, I. Wójcik, K. Żelasko.

Wiemy wszystko o światłowodach

Dnia 20 września uczniowie klas informatycznych uczestniczyli w warsztatach dotyczących montażu sieci opartej na światłowodzie.

Udział naszych uczniów w projekcie jak ewakuować z kolejek linowych

Początek roku szkolnego 2018/2019

3 września odbyła się uroczysta akademia inaugurująca początek roku szkolnego w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Kościele MBNP w Krynicy-Zdroju.
Następnie wicestarosta nowosądecki pan Antoni Koszyk otworzył wielofunkcyjne boisko przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju. Towarzyszył mu członek Zarządu Powiatu  pan Marian Ryba, który od dawna zabiegał o realizację tej inwestycji. Na uroczystości obecny był również dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu pan Artur Rola.
Boisko o wymiarach 44 na 22 metry wybudowano za blisko 284 tys. zł, a inwestycję zrealizowano w ramach projektu ” Małopolskie Boiska”.
Obiekt oddany do użytku w dniu rozpoczęcia roku szkolnego 2018/19 poświęcił ks. Eugeniusz Szymczak, proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Krynicy-Zdroju.
– Cieszę się, że w tak szczególnym momencie mogę przekazać społeczności szkolnej nowoczesne, bezpieczne i funkcjonalne boisko – mówił wicestarosta Antoni Koszyk. – To świadectwo konsekwentnych działań powiatowego samorządu, zmierzających do modernizacji bazy edukacyjnej. Powiat jest organem prowadzącym dla dziesięciu szkół i w każdej z nich zrealizowano inwestycje, dzięki którym uczniowie mają znacznie lepsze warunki do nauki.
– Nasza młodzież jest szczególnie uzdolniona sportowo – podkreśla Janina Złotnicka, dyrektor ZSP w Krynicy-Zdroju. – Już trzeci rok pod rząd właśnie nasi uczniowie zdobywają mistrzostwo powiatu w różnych dyscyplinach sportu.
Uroczystość w szkole odbywała się pod hasłem : „Wolność łączy pokolenia”, zebrani minutą ciszy uczcili pamięć tych wszystkich, którzy oddali życie w obronie niepodległości ojczyzny. Uroczystość, mająca podniosły charakter, to kolejny element obchodów 100-lecia niepodległości, realizowany przez szkołę.
 Po oficjalnych wystąpieniach , uczestnicy obejrzeli program artystyczny, nawiązujący do początku II wojny światowej i setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości .Program , w którym wystąpili uczniowie klas: II LO, III LO, III TB, IV TE przygotowały pani A. Bieniek, pani D. Franczak, oprawą muzyczną zajmował się pan M. Sowa

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2017/18

22 czerwca Pani dyrektor Janina Złotnicka wraz z uczniami i nauczycielami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II powitała wakacje. Podczas uroczystości 44 najlepszym uczniom szkoły wręczone zostały świadectwa z wyróżnieniem. W tym roku szkolnym 30 uczniów uzyskało średnią ocen 5,0 i wyżej, otrzymają oni stypendium ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu. Wyróżnionych zostało również 4 uczniów, którzy mogli pochwalić się 100% frekwencją na lekcjach. Słowa podziękowania i gratulacje skierowane zostały także do najlepszych sportowców, wolontariuszy, czytelników i wszystkich, którzy włączyli się w pracę na rzecz szkoły.

Dyrektor Janina Złotnicka podziękowała nauczycielom za codzienną pracę i trud włożony w kształcenie młodego pokolenia, oraz rodzicom, za ich zaangażowanie w życie szkoły, która nie tylko uczy, ale i wychowuje.