UWAGA

Dnia 20 marca o godzinie 15.30 odbędzie się zebranie wychowawców z rodzicami. Serdecznie zapraszamy.

plakat_rekrut_03

Kolejne spotkanie z bajkoterapią w Przedszkolu „Piątka” na Źródlanej

W dniu 16.03.2018r. dziewczyny z Aktywu Bibliotecznego: Kasia Desaniuk, Paulina Franczyk, Felicja Popiół, udały się na kolejne spotkanie biblioterapeutyczne w Niepublicznym Przedszkolu „Piątka” na Źródlanej.

Tym razem dziewczyny czytały opowiadanie pt” Telefony alarmowe” ze zbioru opowiadań bajkoterapeutycznych pt.”Bezpieczna bajka” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel.

Bajkoterapia cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno w młodszej grupie 3-4 latków jak i w starszej 5-6 latków, dlatego też spotkania odbywają się systematycznie poprzez stałą współpracę Biblioteki Szkolnej z Wolontariatem.

Dziękujemy dziewczynom za zaangażowanie w pracę

 Biblioteki Szkolnej jak i Wolontariatu.

logo-ie

Przedsiębiorczość i innowacje – kluczem do sukcesu

16 marca 2018 roku uczniowie klasy 3 technikum ekonomicznego rywalizowali w etapie szkolnym Konkursu o Puchar Rektora PWSZ – Lider Wiedzy Ekonomicznej. Hasło tegorocznej edycji to „Przedsiębiorczość i innowacje – kluczem do sukcesu”. Zawody organizuje Instytut Ekonomiczny PWSZ w Nowym Sączu. Eliminacje szkolne odbywają się w szkołach partnerskich, centralne w Instytucie Ekonomicznym PWSZ w Nowym Sączu. Inicjatywa ma na celu edukację ekonomiczną młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych. Organizacją eliminacji szkolnych zajęła się pani Ewa Madzik-Kania.

28944206_1970088816352537_804785763_o

XXV Forum Szkół im. Jana Pawła II w Tarnowie „Jesteśmy wezwani do budowania przyszłości opartej na miłości Boga i bliźniego”- Jan Paweł II

Takimi słowami rozpoczął się dnia 15.03.2018r. Zjazd  Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Tarnowie zorganizowanego przez Społeczną Radę Rodziny Szkół Diecezji Tarnowskiej. Przewodnicząca Rady pani Halina Węgrzyn zaznaczyła jak ważną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa nauczyciel, który wyznacza cel każdemu młodemu człowiekowi.

Delegacja szkolna pani Magdalena Czyżykiewicz, pani Agnieszka Oleszycka wraz z uczniami godnie zaprezentowała naszą szkołę biorąc udział we wszystkich uroczystościach przygotowanych na ten szczególny dzień.

Spotkanie rozpoczęło się wspólną Drogą Krzyżową następnie wzięliśmy udział w przepięknym koncercie pt” Wiara –Nadzieja -Miłość” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Ciężkowicach.  Potem odbyła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja Jeża Ordynariusza Diecezji Tarnowskiej.