autoxautomAUTOcFEFFFE (2)

Wykwintniś w smakach jesieni

16 listopada br. reprezentanci siedmiu szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Nowosądecki wzięli udział w II edycji Powiatowego Konkursu Kulinarnego „Dzikie Smaki Sądecczyzny” w Muszynie. Przyrządzali potrawy z bażanta. Jury oceniało smak każdej z potraw, jej wygląd i sposób zaprezentowania na talerzu. Reprezentanci naszej szkoły: Arkadiusz Tokarczyk i Mateusz Turek z klasy 3 technikum gastronomicznego przygotowali potrawę „Wykwintniś w smakach jesieni”, która dała im II miejsce w konkursie i nagrody finansowe – 500 zł dla każdego ucznia. To kolejny sukces naszych uczniów w tej rywalizacji. Opiekę nad uczniami sprawowała Pani Małgorzata Sędzimir. Impreza, podobnie jak w ubiegłym roku, odbyła się w Powiatowym Zespole Szkół w Muszynie. W jej organizację włączył się starosta nowosądecki i Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Nowym Sączu. Nagrody finansowe dla najlepszych kucharzy ufundował Zarząd Powiatu Nowosądeckiego, a pobyty weekendowe i kolacje w hotelach – właściciele firm turystycznych. Sponsorami nagród byli: Hotel Heron, Hotel Krynica, Hotel Eris Krynica, Hotel Klimek Muszyna, Sanatorium Wiktor Żegiestów-Zdrój, Hotel Perła Południa Rytro, Kompleks rekreacyjno-sportowy Zapopradzie Muszyna, Stacja Narciarska MasterSki Tylicz. Gratulujemy sukcesu!

Fot. http://www.starostwo.nowy-sacz.pl/pl/kur-z-kolchidu-okazal-sie-najsmaczniejszy

Lekcja na 12 gwiazdek w technikum ekonomiczno-gastronomicznym

14 listopada uczniowie klasy 3 technikum ekonomiczno-gastronomicznego wzięli udział w kampanii edukacyjnej dla szkół „Lekcja na 12 gwiazdek”. Przedsięwzięcie, której inicjatorem i współtwórcą jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce realizują eksperci Stowarzyszenia Społeczno-Ekonomicznego ABSOLWENT przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Kampania obejmie Małopolskę, Świętokrzyskie oraz Podkarpacie. Spotkanie podzielono na dwie części. Część ogólna dotyczyła znaczenia UE w życiu uczestników jak i ich bliskich i zachęcała do samodzielnej interpretacji informacji na temat UE w oparciu o wiarygodne źródła. W ramach części szczegółowej młodzież ZSP realizowała temat  „Wspólny rynek, czyli edukacja i praca w Unii”. Celem ogólnym zajęć było uświadomienie zebranym znaczenia i roli praw wynikających z dostępu do wspólnego rynku. Chodzi m.in. o indywidualną możliwość skorzystania z Programu Erasmus+, zwłaszcza studiów i wolontariatu europejskiego, a także Europejskiego Korpusu Solidarności. Za swoją aktywność w  zajęciach uczestnicy zostali uhonorowani drobnymi upominkami. Organizacją warsztatów zajęła się p. Iwona Wójcik.

Gabriela i Magdalena z dyplomami Prezesa Rady Ministrów

W środę 8 listopada 2017 roku w Sali Teatralnej Kuratorium Oświaty w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Prezesa Rady Ministrów 307 stypendystom z województwa małopolskiego. Wśród nich znalazły się dwie uczennice naszej szkoły: Gabriela Węgrzyn z klasy 3 technikum ekonomicznego oraz Magdalena Miczołek z klasy 3 liceum ratowniczego. Pierwsza z nich okazała się najlepsza wśród uczniów naszych techników, druga to najlepsza uczennica liceum przy ZSP w Krynicy-Zdroju. Wyróżnionym uczniom dyplomy wręczyła Pani Barbara Nowak, Małopolski Kurator Oświaty. W serdecznych słowach zwróciła się do zebranych, gratulując stypendystom, ich rodzicom i nauczycielom.

WP_20171111_10_21_17_Rich

Udział w obchodach 99tej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W dniu 11 listopada dyrekcja i uczniowie naszej szkoły brali udział w obchodach 99tej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Główne uroczystości 99. rocznicy Święta Niepodległości w Krynicy-Zdroju rozpoczęły się mszą świętą, odprawioną za Ojczyznę w kościele zdrojowym.

Następnie liczne delegacje szkół, urzędów i stowarzyszeń przemaszerowały przez Deptak, pod tablicę pamiątkową Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie oddano hołd wszystkim tym, którzy walczyli za Polskę.

Święto Niepodległości w ZSP

W piątek 10 XI odbyły się w  naszej szkole obchody przypadającego dzień później Święta Niepodległości. W czasie apelu pani dyrektor Janina Złotnicka, wygłosiła okolicznościowe przemówienie do młodzieży. Następnie zebrani wysłuchali części artystycznej przygotowanej przez uczniów z klas 1 ab i 2 ab.

Po niej odbył się finał szkolnego konkursu wiedzy o jednym z „ojców” niepodległości Józefie Piłsudskim, zorganizowanym z związku z przypadającą w tym roku 150 rocznicą urodzin Marszałka. Czworo uczestników finału wykazało się ogromną wiedzą odpowiadając bezbłędnie na wszystkie 8 niełatwych pytań. By wyłonić zwycięzcę konieczna była dogrywka. Ostatecznie 1 miejsce zajęła Vanessa Malczewska z klasy 1 br, drugie Ewa Miazga z klasy 2 ab a trzecie Klaudia Płachta z klasy 2 ab.

Ostatnią częścią uroczystości był zorganizowany z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego konkurs piosenki patriotycznej, w którym uczestniczyły klasy pierwsze. Polegał on na zbiorowym wykonaniu wybranej piosenki patriotycznej. Zwyciężyła w  nim klasa 1 ab.