DZIENNIK ELEKTRONICZNY

NARODOWE CZYTANIE – UDZIAŁ NASZEJ UCZENNICY JOANNY KOSTRZEWA – AKTYW BIBLIOTECZNY

W sobotę (7 września), w Krynicy- Zdroju, tak jak i w wielu innych miejscowościach w całej Polsce, odbyło się Narodowe Czytanie. Wydarzenie zorganizowała Biblioteka Publiczna w Parku M. Dukieta.
W tym roku czytane były nowele pozytywistyczne: Dym M. Konopnickiej, Katarynka B. Prusa, Orka W. S. Reymonta i Rozdzióbią nas kruki, wrony… S. Żeromskiego. Nasza uczennica Joanna Kostrzewa z klasy 2AB należąca do Aktywu Bibliotecznego przyłączyła się do Narodowego Czytania.
Jest to akcja społeczna propagująca znajomość literatury fachowej.

Sukces sportowy uczennicy 2BR

W dniu 26.06.2019 roku uczennica klasy 2 BR, zawodniczka UKS ARCUS KRYNICA-ZDRÓJ Vanessa Malczewska / Taekwondo Olimpijskie / otrzymała nagrodę finansową za wysokie wyniki sportowe za rok 2018 z rąk Burmistrza oraz Przewodniczącej Rady Miasta Krynicy Zdroju.
Należy wspomnieć, iż wymieniona zawodniczka jest wychowanką trenera Jarosława Jarząb nauczyciela wychowania fizycznego ZSP KRYNICA ZDRÓJ.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

02 września 2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju odbyła się akademia inaugurująca nowy rok szkolny. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Kościele MBNP w Krynicy-Zdroju. Po oficjalnym wystąpieniu Dyrektor Szkoły – Pani Marii Aleksander-Pisz uczestnicy obejrzeli krótki program artystyczny, nawiązujący do rocznicy wybuchu II wojny światowej. Przygotowaniem młodzieży zajęła się Pani Aleksandra Bieniek i Pani Helena Bukowiec. Oprawa muzyczna to zasługa Pana Marka Sowy.

Stypendium im. Braci Potoczków pana Zygmunta Berdychowskiego

Stypendium wynosi 5000 zł i jest wypłacane w 10-miesięcznych ratach. Termin nadsyłania wniosków o rekomendację Fundacji Sądeckiej trwa od 18 lipca do 6 sierpnia bieżącego roku.

kliknij tutaj

załączniki: