img_5382

27 września 2016 r. przedstawiciele klas maturalnych uczestniczyli w krakowskim Salonie Maturzystów 2016. Jest to największa w kraju edukacyjna kampania informacyjna, przeznaczona dla uczniów klas maturalnych, przygotowujących się do egzaminu i rekrutacji na studia. Uczniowie, których liczyło się w tysiącach przez dwa dni mogli uczestniczyć         w różnego rodzaju wykładach w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nasi uczniowie wybierali te prezentacje, z których informacje i wiedza będzie przydatna na egzaminie maturalnym. Najbardziej podobał się im wykład Pana Piotra Ludwikowskiego „Przede wszystkim myśl – jak zdać dobrze egzamin maturalny z matematyki”.

Zainteresowali się również wykładami:

– Jak osiągnąć wysoki wynik na maturze z języka polskiego.

– Sukces na egzaminie z biologii – czy to możliwe ?

– Egzamin maturalny z historii.

– Egzamin maturalny z wiedzy o społeczeństwie.

Z dużym zaciekawieniem słuchali prezentacji jak można podjąć studia w Anglii i Walii.

W salonach wystawowych przedstawiły swoje oferty uczelnie krakowskie, śląskie, warszawskie, wrocławskie, lubelskie i wiele innych.

Każdy z uczestników otrzymał „Informator dla Maturzystów 2017” gdzie zamieszczono zasady przyjęć na wszystkie uczelnie w Polsce, najpopularniejsze kierunki studiów.

W szkolnej bibliotece uczniowie naszej szkoły mają do dyspozycji komplet materiałów informacyjnych z tegorocznego Salonu Maturzystów.