Ogólnokrajowa Olimpiada Statystyczna – finał etapu okręgowego

W dniu 13 stycznia 2017r. na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, odbył się finał etapu okręgowego olimpiady statystycznej dla uczniów małopolskich szkół średnich zorganizowany przez Urząd Statystyczny w Krakowie. W olimpiadzie wzięło udział 31 uczniów z 13 szkół średnich z województwa małopolskiego. W etapie szkolnym Olimpiady uczestniczyło 191 uczniów. Oprócz krakowskich liceów, w szranki stanęły szkoły średnie między innymi z Zakopanego, Nowego Sącza, Tarnowa, Jabłonki, Niepołomic, Olkusza, Bochni, czy Suchej Beskidzkiej. Nie zabrakło wśród nich uczennic technikum ekonomicznego ZSP w Krynicy-Zdroju: Pauliny Gurbowicz, Anity Skalniak i Angeliki Woźniak.
Zmagania były podzielone na dwa etapy. W pierwszej wszyscy uczestnicy odpowiadali na pytania pisemnie, druga część miała charakter ustny. Pomiędzy nimi uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami, mieli okazję zwiedzić kampus Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, poznać jego historię, a także spotkać się ze studentami, którzy opowiedzieli o korzyściach ze studiowania na UEK. Do części ustnej zakwalifikowanych zostało 12 uczniów. W ostatecznej klasyfikacji nasza uczennica – Anita Skalniak uplasowała się na 18. pozycji. Opiekę merytoryczną nad uczestniczkami Olimpiady sprawowała p. Ewa Madzik-Kania.