Uroczystość powitania uczestników Projektu Erasmus + „ Think Different Do Together”

era

W dniach 23.04.17-29.04.17 nasza szkoła jest gospodarzem wizyty w ramach Projektu Erasmus +
„ Think Different Do Together”.
Do Krynicy przyjechali goście z Francji, Włoch oraz Grecji.
Działania w ramach projektu przedstawiają się następująco: Polska odpowiada za „Zrównoważony rozwój”,
Włochy za „Miejsce kobiety w społeczeństwie”,
Francja zajmuje się „ Debatami wokół bioetyki”, natomiast Grecja „Solidarnością”.

24.04.2017 odbył się uroczysty apel, na którym dyrekcja, nauczyciele oraz młodzież ZSP
w Krynicy-Zdroju powitali zagranicznych gości. Podczas apelu zaprezentowano państwa biorące udział w projekcie, przedstawiono plan wizyty oraz zakres działań.

Specjalnie dla gości nasi uczniowie zaprezentowali piosenki w języku francuskim, włoskim,
a na zakończenie zatańczyli Zorbę. Powitanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze.

 

 

Wizyta Francuzów, Greków i Włochów..czyli ERASMUS + w Krynicy – Zdroju

Pod koniec kwietnia Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy- Zdroju gościł uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich, biorących udział w projekcie Erasmus+ „Think Different, Do Together” . Uczniowie z Włoch, Francji oraz Grecji zostali zakwaterowani w domach krynickich uczniów, a nauczyciele w hotelu.

Pierwszego dnia odbyło się przywitanie, zwiedzanie szkoły, rozpoczęcie pracy nad filmami tematycznymi oraz spacer po Krynicy , w tym degustacja lokalnych wód mineralnych. Następnego dnia goście  zwiedzili stolicę Małopolski- Kraków oraz Kopalnię Soli w Wieliczce.

Środa była intensywnym dniem pracy- uczniowie musieli skupić się na filmach i realizacji tematu spotkania, którym był „Zrównoważony rozwój”. Po godzinach ciężkiej pracy przyszedł czas na aktywny odpoczynek i propagowanie zdrowego trybu życia-w hali sportowej ZSP Krynica odbył się  mecz koszykówki. Wieczorem grupa bawiła się przy wspólnym śpiewaniu, podczas integracji i karaoke.

W piątym dniu-zgodnie z planem, przyszedł czas na wycieczkę do Zakopanego i zwiedzanie obiektu Geotermii Podhalańskiej. Uczniowie zobaczyli również panoramę Zakopanego ze szczytu Gubałówki, przespacerowali się wzdłuż Krupówek oraz dowiedzieli się o wielu istotnych aspektach funkcjonowania geotermii. Ostatni dzień pobytu był również pracowity, bowiem należało sfinalizować przyjęte i ustalone wcześniej plany, pomysły i zamierzenia, ustalone z partnerami projektu., dlatego m.in. grupy dokończyły swoje filmy. Następnie wszyscy wspólnie udali się do Ogrodów Biblijnych i Sensorycznych w Muszynie.

Na koniec  odbyła się uroczysta, pożegnalna kolacja, na której zaprezentowano powstałe w trakcie wizyty filmy i wyłoniono zwycięzców konkursu na najlepszy filmowy projekt. Później wszyscy korzystali z ostatnich wspólnych chwil wizyty w Polsce , razem  świetnie się bawili na zorganizowanej przez uczniów dyskotece. Następnego dnia rano nasi przyjaciele z Włoch, Grecji i Francji opuścili nasz kraj. Przez cały okres trwania wymiany mieli okazję kosztować rarytasów polskiej kuchni, zapoznać się z naszymi tradycjami, a także przekonać się o zmienności polskiej, wiosennej pogody.

Opracowała: Iga Kozioł