Uroki Hellady – nasza wyprawa do Grecji

20170616_123850

W dniach 13-18 czerwca 2017 roku obecni i emerytowani nauczyciele oraz pracownicy ZSP w Krynicy-Zdroju udali się w podróż do Grecji. By dotrzeć do Riwiery Olimpjskiej, przemierzyli Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię. W pamięci uczestników wyprawy na zawsze pozostaną niezapomniane widoki Meteorów, doliny Tembi, cudowny całodniowy rejs na Wyspę Skiathos z zabawami na pokładzie statku, połączonymi z nauką zorby i syrtaki, spacery urokliwymi uliczkami miast z licznymi tawernami oferującymi typowe potrawy kuchni greckiej. To również wspinaczka na Olimp, spacer uliczkami Starego Panteleimonu, czy też wspaniałe plaże Morza Egejskiego. Niewątpliwą atrakcją pobytu stała się wizyta w pracowni ikon bizantyjskich, wszędobylskie gaje oliwne, zapach lawendy, oleandrów i morza. Dziękujemy organizatorom, przewoźnikowi i wszystkim uczestnikom wyjazdu za niezapomniane wrażenia!