Biblioterapia w przedszkolu Piątka

Dziewczynki z Klubu Miłośników Książki czytały bajeczki biblioterapeutyczne w Przedszkolu nr 5 na Źródlanej w ramach NPRCz. Dzieci słuchamy z zainteresowaniem bajeczki pt. „Jeż” Katarzyny Kotowskiej natomiast wychowawczynie były zachwycone wprowadzeniem biblioterapii w przedszkolu. Wszyscy czekają na kolejne spotkanie z biblioterapią. Dziękuję Beacie Groń, Kasi Desaniuk, Paulinie Franczyk za fajne przygotowanie i duże zaangażowanie w biblioterapie.

 

W dniu 17.01.2018 roku odbyło się kolejne spotkanie dziewczynek z Aktywu Bibliotecznego w Przedszkolu na Źródlanej. Dziewczynki czytały „Zgubiłem się” – książeczkę z serii bajkoterapii -czyli dla małych i dużych o tym, jak bajki mogą pomagać.

Kolejne spotkanie z bajkoterapią w Przedszkolu „Piątka” na Źródlanej

 

W dniu 16.03.2018r. dziewczyny z Aktywu Bibliotecznego: Kasia Desaniuk, Paulina Franczyk, Felicja Popiół, udały się na kolejne spotkanie biblioterapeutyczne w Niepublicznym Przedszkolu „Piątka” na Źródlanej.

Tym razem dziewczyny czytały opowiadanie pt” Telefony alarmowe” ze zbioru opowiadań bajkoterapeutycznych pt.”Bezpieczna bajka” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel.

Bajkoterapia cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno w młodszej grupie 3-4 latków jak i w starszej 5-6 latków, dlatego też spotkania odbywają się systematycznie poprzez stałą współpracę Biblioteki Szkolnej z Wolontariatem.

Dziękujemy dziewczynom za zaangażowanie w pracę

 Biblioteki Szkolnej jak i Wolontariatu.

22.05.2018r. dziewczynki z Aktywu Bibliotecznego: Katarzyna Desaniuk, Paulina Franczyk, Felicja Popiół poprowadziły kolejne warsztaty biblioterapeutyczne w przedszkolu „Piątka” na Źródlanej. Tym razem czytały baśń pt.” Anioł” na podstawie opowiadania Hansa Christiana Andersena.

Wszyscy przeprowadzili się na chwilkę  w przepiękny świat baśni.

W przyszłym  roku szkolnym, planowane są warsztaty w innych przedszkolach z racji dużego zainteresowania biblioterapią.

Dziękuję  bardzo dziewczynom za duże zaangażowanie w biblioterapię!

 

2018/19

 

15.10.2018r. odbyło się kolejne spotkanie biblioterapeutyczne w Przedszkolu Piątka na Źródlanej.
Dziewczynki z Aktywu Bibliotecznego czytały bajeczkę pt. ” Nie jestem tchórzem”. Dzieci z niecierpliwością czekają na następne spotkanie z bajkoterapią.
Dziękuje Kasi Desaniuk, Paulinie Franczyk, Felicji Popiół za duże zaangażowanie w biblioterapię.