Energetyzujący wyjazd czyli obóz szkoleniowy dla Młodzieżowych Liderów

 

W dniach 11- 18 września odbył się coroczny wyjazd Liderów do Sidziny. Oprócz  uczniów naszej szkoły (pod opieką pani pedagog), w obozie uczestniczyli również Liderzy z gimnazjów z Krynicy – Zdroju, Wielogłów, Tylicza, Piorunki, Muszyny i Złockiego.

Każdego dnia odbywały się zajęcia warsztatowe mające na celu integrację grupy, budowanie  współpracy w grupie, doskonalenie umiejętności psychospołecznych (głębsze poznanie zarówno pozostałych członków grupy jak i samego siebie, swoich mocnych stron, pozytywnych cech, celów itp.). Zajęcia realizowane były poprzez gry, zabawy integrujące, seanse relaksacyjne, rozmowy/dyskusje, a także metody rozwijające twórczość.

Oprócz warsztatów, mieliśmy także różne, ciekawe zajęcia integrujące całą społeczność Liderską. Były to między innymi takie atrakcje jak: wieczorek zapoznawczy (na który każdy pokój przygotował zabawy dla pozostałych uczestników), dyskoteki, karaoke, ognisko czy pokaz mody- w czasie którego mogliśmy wykazać się kreatywnością.

Największą atrakcją tegorocznego pobytu był wyjazd i świetna zabawa
w  największym w Polsce parku rozrywki Energyland w Zatorze. Spędziliśmy tam cały dzień korzystając z wielu atrakcji przyprawiających niektórych o zawrót głowy.

Pomimo nienajlepszej pogody mieliśmy także okazję podziwiać piękne okolice Sidziny, która położona jest na granicy dwóch pasm górskich Beskidu Żywieckiego (Pasmo Policy wznoszące się po północno-zachodniej stronie miejscowości i Beskid Orawsko-Podhalański po stronie południowej i południowo-wschodniej).

Pod koniec pobytu każda grupa przygotowała graficzną formę programy/planu pracy, który zamierza realizować w bieżącym roku szkolnym.

Jak zwykle obsługa obozu była fantastyczna,  jedzenie bardzo smaczne a nasi opiekunowie bardzo przyjaźni i sympatyczni. Z niecierpliwością czekamy na następny wyjazd