EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

DSC00921

Dziś, w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków, Szkolny Klub Erasmus+ zaprezentował swoje działania w projektach „No Frontiers in Education” (z Rumunią i Norwegią) i „Think Different, Do Together” (z Francją, Włochami i Grecją). Członkowie Klubu opowiedzieli uczniom klas pierwszych czym jest program Erasmus +, podzielili się swoimi doświadczeniami z zagranicznych wyjazdów, oraz zaprezentowali opracowane w międzynarodowych zespołach filmiki dotyczące tematów „Miejsce kobiet w społeczeństwie” oraz „Zrównoważony rozwój”. W czasie spotkania zaprezentowano również książkę „Democratic Education From Theory to Practice”, która jest rezultatem pracy intelektualnej projektu „No Frontiers in Education” oraz księgozbiór literatury anglojęzycznej, dostępny w bibliotece szkolnej. Wszyscy uczniowie zostali zachęceni do zaangażowania się w nowy, ruszający od bieżącego roku szkolnego projekt: „More cultures-one European identity” z partnerami z Turcji, Rumunii, Włoch, Grecji i Litwy.