Z wizytą u Prezydenta

IMG_6446

 11 października 2017 roku uczniowie klas 1 i 2 technikum hotelarskiego oraz klasy 3 technikum ekonomicznego uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Hotelu Prezydent**** Medical SPA & Wellness. To jeden z nielicznych w Polsce hoteli dla dorosłych (+15), zlokalizowany w centrum Krynicy-Zdroju, u podnóża Góry Parkowej. Tradycja hotelu sięga aż 1931 roku, kiedy to Prezydent RP Ignacy Mościcki podjął decyzję o budowie Willi Prezydenckiej. Inwestycję ukończono w roku 1933. Administracja i Zarząd Willi został powierzony Zarządowi Zamku Królewskiego na Wawelu w Krakowie.

Prezydent Ignacy Mościcki był częstym gościem w tzw. Prezydentówce, a  jednym z jego gości był Marszałek Józef Piłsudski. I dziś hotel gości setki znakomitych osobistości ze świata polityki, biznesu oraz kultury. Młodzież zapoznała się z różnymi rodzajami jednostek mieszkalnych i zakładów gastronomii hotelowej, zwiedziła powierzchnię usługową obiektu, w tym basen, SPA i sale konferencyjno-szkoleniowe. Zwróciła uwagę na stosowane w firmie  rozwiązania w zakresie księgowości hotelowej i systemów rezerwacyjnych. Wycieczkę zorganizowały pani  Ewa Madzik-Kania i pani Iwona Wójcik. W rolę przewodnika wcielił się pan Rafał Zieliński – Kierownik ds. Przychodów i Gości, były absolwent naszej szkoły. Dziękujemy!