Lekcja na 12 gwiazdek w technikum ekonomiczno-gastronomicznym

IMG_6642

14 listopada uczniowie klasy 3 technikum ekonomiczno-gastronomicznego wzięli udział w kampanii edukacyjnej dla szkół „Lekcja na 12 gwiazdek”. Przedsięwzięcie, której inicjatorem i współtwórcą jest Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce realizują eksperci Stowarzyszenia Społeczno-Ekonomicznego ABSOLWENT przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Kampania obejmie Małopolskę, Świętokrzyskie oraz Podkarpacie. Spotkanie podzielono na dwie części. Część ogólna dotyczyła znaczenia UE w życiu uczestników jak i ich bliskich i zachęcała do samodzielnej interpretacji informacji na temat UE w oparciu o wiarygodne źródła. W ramach części szczegółowej młodzież ZSP realizowała temat  „Wspólny rynek, czyli edukacja i praca w Unii”. Celem ogólnym zajęć było uświadomienie zebranym znaczenia i roli praw wynikających z dostępu do wspólnego rynku. Chodzi m.in. o indywidualną możliwość skorzystania z Programu Erasmus+, zwłaszcza studiów i wolontariatu europejskiego, a także Europejskiego Korpusu Solidarności. Za swoją aktywność w  zajęciach uczestnicy zostali uhonorowani drobnymi upominkami. Organizacją warsztatów zajęła się p. Iwona Wójcik.