Święto Niepodległości w ZSP

W piątek 10 XI odbyły się w  naszej szkole obchody przypadającego dzień później Święta Niepodległości. W czasie apelu pani dyrektor Janina Złotnicka, wygłosiła okolicznościowe przemówienie do młodzieży. Następnie zebrani wysłuchali części artystycznej przygotowanej przez uczniów z klas 1 ab i 2 ab.

Po niej odbył się finał szkolnego konkursu wiedzy o jednym z „ojców” niepodległości Józefie Piłsudskim, zorganizowanym z związku z przypadającą w tym roku 150 rocznicą urodzin Marszałka. Czworo uczestników finału wykazało się ogromną wiedzą odpowiadając bezbłędnie na wszystkie 8 niełatwych pytań. By wyłonić zwycięzcę konieczna była dogrywka. Ostatecznie 1 miejsce zajęła Vanessa Malczewska z klasy 1 br, drugie Ewa Miazga z klasy 2 ab a trzecie Klaudia Płachta z klasy 2 ab.

Ostatnią częścią uroczystości był zorganizowany z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego konkurs piosenki patriotycznej, w którym uczestniczyły klasy pierwsze. Polegał on na zbiorowym wykonaniu wybranej piosenki patriotycznej. Zwyciężyła w  nim klasa 1 ab.