Wykwintniś w smakach jesieni

autoxautomAUTOcFEFFFE (2)

16 listopada br. reprezentanci siedmiu szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Nowosądecki wzięli udział w II edycji Powiatowego Konkursu Kulinarnego „Dzikie Smaki Sądecczyzny” w Muszynie. Przyrządzali potrawy z bażanta. Jury oceniało smak każdej z potraw, jej wygląd i sposób zaprezentowania na talerzu. Reprezentanci naszej szkoły: Arkadiusz Tokarczyk i Mateusz Turek z klasy 3 technikum gastronomicznego przygotowali potrawę „Wykwintniś w smakach jesieni”, która dała im II miejsce w konkursie i nagrody finansowe – 500 zł dla każdego ucznia. To kolejny sukces naszych uczniów w tej rywalizacji. Opiekę nad uczniami sprawowała Pani Małgorzata Sędzimir. Impreza, podobnie jak w ubiegłym roku, odbyła się w Powiatowym Zespole Szkół w Muszynie. W jej organizację włączył się starosta nowosądecki i Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Nowym Sączu. Nagrody finansowe dla najlepszych kucharzy ufundował Zarząd Powiatu Nowosądeckiego, a pobyty weekendowe i kolacje w hotelach – właściciele firm turystycznych. Sponsorami nagród byli: Hotel Heron, Hotel Krynica, Hotel Eris Krynica, Hotel Klimek Muszyna, Sanatorium Wiktor Żegiestów-Zdrój, Hotel Perła Południa Rytro, Kompleks rekreacyjno-sportowy Zapopradzie Muszyna, Stacja Narciarska MasterSki Tylicz. Gratulujemy sukcesu!

Fot. http://www.starostwo.nowy-sacz.pl/pl/kur-z-kolchidu-okazal-sie-najsmaczniejszy