Uczennica ZSP w finale Konkursu Wiedzy o UJ

6 marca odbył się w Krakowie pierwszy etap kolejnej edycji Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest on przeznaczony dla uczniów klas maturalnych, którzy pragną studiować na najstarszej polskiej uczelni. Pierwszy etap służy wyłonieniu finalistów, którzy zmierzą się w walce o około 140 indeksów na różnych kierunkach. W konkursie wzięła udział Anna Zielińska z klasy 3bc i zakwalifikowała się do kwietniowego finału, w którym trzeba ponownie napisać test i osiągnąć minimum 30% punktów by uczestniczyć w wyborze indeksów w kolejności zgodnej z ilością zdobytych punktów.

W poprzednich edycjach konkursu nasi uczniowie byli już jego laureatami. Mamy nadzieję, że nie inaczej będzie w tym roku. Życzymy powodzenia!