Uroczysta Msza Św. Poświęcona Ofiarom Pacyfikacji Barnowca w Lutym 1949 r

2018-03-04 20.42.48
4 marca 2018 roku Uczniowie Skolnego Koła Wojskowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, należący do 2 Plutonu Wsparcia – Krynica SJS 2006 NS, ZS „Strzelec” OSW pod opieką dowódcy sierż. ZS mgr inż. Radosława Repetowskiego, uczestniczyli uroczystościach upamiętniających poświęcenie ofiar pacyfikacji Barnowca w 1949 roku. O godzinie 11 Strzelcy brali udział w uroczystej mszy św., która odbyła się w kaplicy w Czaczowie. Po mszy wszyscy zaproszenie goście udali się do szkoły podstawowej w Czaczowie, gdzie miał miejsce poczęstunek oraz koncert pieśni patriotycznej. Nasi Strzelcy mieli okazję uczestniczyć w tych uroczystościach na specjalne zaproszenie Członka Zarządu Powiatu Nowosądeckiego pana Mariana Ryby.
Szczególne podziękowania należą się panu Łukaszowi Obiorkowi, który zapewnił darmowy transport dla krynickich Strzelców.