Wycieczka przedmiotowa uczniów technikum budowlanego

28.02.2018r odbyła się wycieczka przedmiotowa uczniów z Technikum Budowlanego do firmy „LEIER” S.A. w Woli Rzędzińskiej. Zakład jest czołowym producentem ceramiki budowlanej na terenie Polski. Wycieczka rozpoczęła się od przywitania uczniów i krótkiej konferencji przybliżającej historię firmy i produkowany asortyment. Następnie zwiedzający udali się na teren przedsiębiorstwa gdzie kolejno odwiedzali poszczególne oddziały m.in. magazyn surowców, dołownik, zakład formowania i wypalania ceramiki budowlanej, laboratorium i oddział produkcji płyt stropowych. Pomimo mroźnej pogody wszyscy uczestnicy byli bardzo zainteresowani możliwością obejrzenia procesu produkcji w rzeczywistych warunkach. Składamy szczególne podziękowania dla Pana Prezesa Lesława Paciorek za wyrażenie zgody na zwiedzanie zakładu oraz dla Pana Grzegorza Kulik, który oprowadzał nas po wszystkich oddziałach.