Ogarniamy wydatki

Finansoaktywni 4 edycja_plakat

Co to jest budżet? Jakie są jego rodzaje i skąd się bierze? Dlaczego warto brać paragon? Co to jest budżet partycypacyjny, jak powstaje oraz w jaki sposób obywatel może wpływać na inwestycje w sąsiedztwie? Na te pytania szukali odpowiedzi uczniowie klasy 3 technikum ekonomiczno-gastronomicznego, 1 technikum gastronomiczno-hotelarskiego oraz 3 technikum informatycznego, którzy 11 i 12 kwietnia 2018 roku uczestniczyli w programie edukacyjnym Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni” – „Budżet. Ogarniamy wydatki”. To już czwarta edycja przedsięwzięcia podzielonego na dwa etapy. W pierwszym nauczyciel przeprowadza lekcję w oparciu o materiały z zestawu edukacyjnego. W drugim uczniowie w maksymalnie trzyosobowych zespołach opracowują projekt inwestycji w ich otoczeniu o wartości do 100 tys. zł. i promują go w szkole. Komisja konkursowa wybiera 10 najlepszych projektów zgłoszonych ze szkół z całej Polski. Organizacją zajęć w szkole zajęła się pani Iwona Wójcik.