Witamy pierwszą studentkę wśród tegorocznych absolwentów

Uczniom klas maturalnych zostały jeszcze dwa tygodnie nauki. A potem matura, której wyniki będą decydowały o dostaniu się na wymarzone uczelnie i kierunki studiów. Miło nam poinformować, że Anna Zielińska z klasy 3 bc ma już zapewniony indeks na najstarszej polskiej uczelni – Uniwersytecie Jagiellońskim. Wywalczyła go w finale kolejnej edycji Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim, który odbył się 10-11 IV 2018 r. w Krakowie.

Konkurs jest dwuetapowy i jest przeznaczony dla uczniów klas maturalnych.. Pierwszy etap stanowi test, który jest kwalifikacją do finału. Finał trwa dwa dni. Uczestnicy najpierw piszą test dotyczący historii  UJ a następnie zgodnie z zajętymi lokatami dokonują wyboru kierunku studiów.  Do zdobycia jest około 140 indeksów na różnych kierunków studiów, nie tylko na kierunkach humanistycznych co powoduje, że każdy zainteresowany studiami na UJ może znaleźć coś dla siebie.

Uczennica naszej szkoły wybrała biologię,

Drugiego dnia w obecności władz uczelni następuje uroczyste wręczenie dyplomów, które potwierdzają zdobycie indeksów. Ich szczęśliwym posiadaczom pozostaje tylko jeden warunek, który muszą spełnić – zdać maturę!  Życzymy więc powodzenia i przysłowiowego połamania pióra na maturze