Budapeszt – blisko, choć daleko

08 czerwca 2018 roku uczniowie klas: 3 technikum ekonomiczno-gastronomicznego, 3 technikum informatycznego oraz 1 technikum hotelarskiego przekroczyli granicę państwową w Leluchowie i udali się w pełną miłych doznań podróż do stolicy Węgier. Zwiedzili najbardziej reprezentacyjne części Budapesztu: Plac Bohaterów, wnętrze Bazyliki św. Stefana, Parlament, Wzgórze Gellerta z Cytadelą, Wzgórze Zamkowe oraz romantyczne Baszty Rybackie z fantastycznym widokiem na Dunaj i Peszt. W pamięci wszystkich na długo pozostanie ożywczy rejs statkiem po Dunaju.

Zwieńczeniem wyjazdu okazał się przejazd do Egeru, zwiedzanie centrum miasta oraz wieczorny spacer w Dolinie Pięknej Pani. Dziękujemy naszemu wspaniałemu przewodnikowi – panu Władysławowi Augustyńskiemu i kierowcom PTTK w Krynicy-Zdroju za tak miłą wyprawę! Opiekę nad młodzieżą sprawowały panie: Krystyna Żelasko i Iwona Wójcik.