225 lat Uzdrowiska Krynica Zdrój

27 października 2018 młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im Jana Pawła II w Krynicy – Zdroju czynnie uczestniczyła w obchodach 225 – lecia Uzdrowiska Krynica-Zdrój.

Uroczystości rozpoczęła msza święta dziękczynna w Kościele Zdrojowym pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Następnie nastąpiło przeniesieni figury Matki Bożej w procesji z Kościoła do Pijalni  Głównej. Nasz szkoła wystawiła poczet sztandarowy; honorową wartę  przy figurze pełnili uczniowie Szkolnego Koła Wojskowego, wchodzącego w skład 2 Plutonu wsparcia  w Krynicy Zdroju, SJSZOO6NS, ZS „Strzelec” OSW pod dowództwem sierż. ZS mgr inż. Radosława Repetowskiego.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: pan Józef Gawron- Wojewoda Małopolski, pan Wiesław Janczyk – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów , pan Marian Ryba – Starosta Powiatu Nowosądeckiego, pan Wiesław Pióro – prezes Uzdrowiska  Krynica – Żegiestów S.A oraz przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gminy. Władze kościelne reprezentowali, m.in: ks. S. Salaterski – Biskup Diecezji Tarnowskiej , ks. B. Skotarek – Dziekan Dekanatu Krynica Zdrój oraz ks. Mitrat Jan Pipka.

Na uroczystości obecna była pani dyrektor Janina Złotnicka oraz pani dyrektor Anna Rapacz

Uroczystości zakończył specjalny montaż słowno – muzyczny pt. „Wolność wczoraj,  dziś i jutro”, w którym wystąpili uczniowie naszej szkoły przygotowani przez panią Aleksandrę Bieniek oraz pana Marka Sowę . Obsługą gości zajęły się klasy technikum hotelarskiego pod opieką pani Doroty Pacut.