Energetyzujący wyjazd czyli obóz szkoleniowy dla Młodzieżowych Liderów

We wrześniu, jak co roku, odbył się wyjazd Młodzieżowych Liderów do Sidziny. Oprócz  uczniów naszej szkoły (pod opieką pani pedagog), w obozie uczestniczyli również Liderzy z gimnazjów z Krynicy – Zdroju, Wielogłów, Tylicza, Piorunki, Muszyny i Złockiego.

Codziennie każda z czterech grup pod opieką pedagoga uczestniczyła w zajęciach warsztatowych mających na celu integrację grupy, budowanie  współpracy w grupie, doskonalenie umiejętności psychospołecznych i lepsze samopoznanie (lepsze poznanie zarówno pozostałych członków grupy jak i samego siebie, swoich mocnych stron, pozytywnych cech, celów itp.). Zajęcia realizowane były poprzez liczne gry, zabawy, rozmowy/dyskusje, a także metody rozwijające twórczość.

Oprócz warsztatów, mieliśmy także różne, ciekawe zajęcia integrujące całą społeczność Liderską. Były to między innymi takie atrakcje jak: wspólna nauka  „liderskiego tańca” jakim od kilku lat jest Belgijka, wieczorek zapoznawczy (na który każdy pokój przygotował zabawy dla pozostałych uczestników), dyskoteki, karaoke, ognisko czy pokaz mody- w czasie którego mogliśmy wykazać się kreatywnością.

Największą atrakcją tegorocznego pobytu był wyjazd i świetna zabawa
w  największym w Polsce parku rozrywki Energyland w Zatorze. Spędziliśmy tam cały dzień korzystając z wielu atrakcji przyprawiających niektórych o zawrót głowy. Tylko część z nas odważyła się na przejażdżkę najszybszym (142 km/h!!!) w całej Europie Mega Roller Coster Hiperion (w tym dwie nasze opiekunki J).

Mieliśmy także okazję podziwiać piękne okolice Sidziny, która położona jest na granicy dwóch pasm górskich Beskidu Żywieckiego (Pasmo Policy wznoszące się po północno-zachodniej stronie miejscowości i Beskid Orawsko-Podhalański po stronie południowej i południowo-wschodniej).

Pod koniec pobytu każda grupa przygotowała graficzną formę programy/planu pracy, który zamierza realizować w bieżącym roku szkolnym. Jak co roku nasz projekt wzbudzał duże zainteresowanie i podziw kolegów i koleżanek z innych szkół.

Obsługa obozu była jak zwykle fantastyczna,  jedzenie bardzo smaczne a nasi opiekunowie bardzo przyjaźni i sympatyczni. Z niecierpliwością czekamy na następny wyjazd oraz zabawę andrzejkową na którą zaprasza nas szkoła w Złockiem