Pamiętamy o 50. rocznicy śmierci Nikifora

12 października 2018 roku kolejna grupa hotelarzy z klasy 1 th wybrała się  z wizytą zawodoznawczą do Punktu Informacji Turystycznej w Krynicy-Zdroju. Obchodzona 10 października 50. rocznica śmierci Nikifora stała się inspiracją do podążania jego śladami. Wyprawę rozpoczęło zapalenie znicza na grobie  artysty i podziwianie cerkwi prawosławnej św. Włodzimierza z położonym wokół niej Parkiem Miniatur Architektury Drewnianej.  Pobyt  w Punkcie Informacji Turystycznej zaowocował pozyskaniem materiałów poświęconych malarzowi i informacjami na temat questingu, gry miejskiej, której istotą jest aktywnepoznawania danego obszaru.Pomnik siedzącego Nikifora i budynek Romanówki z muzeum artysty zakończyły całą wycieczkę.Organizacją całości zajęła się pani I.Wójcik. Dziękujemy pracownikom Punktu Informacji Turystycznej w Krynicy-Zdroju za życzliwe przyjęcie naszej grupy!