Przybyli, zobaczyli, trwają w zachwycie

18 i 19 października uczniowie klas 4 technikum informatycznego oraz 4 technikum ekonomiczno-gastronomicznego przekroczywszy granicę państwa w Leluchowie i przejście graniczne Javorce-Kitsee, dotarli do Wiednia. Tu podziwiali najważniejsze obiekty zabytkowe miasta: dom malarza Hundertwassera, Hofburg, starówkę z imponującą  katedrą św. Szczepana i urzekający pałac Schönbrun. Wielu wzruszeń dostarczył nam pobyt na wzgórzu Kahlenberg i zwiedzanie kościoła Zmartwychwstańców. Drugi dzień to podziwianie wzgórza zamkowego w Bratysławie, przejście drogą królewską i pobyt na rynku z ratuszem i fontanną Rolanda. Serdecznie podziękowania dla naszego niezawodnego pilota i przewodnika – pana Władysława Augustyńskiego. Opiekę nad młodzieżą sprawowały wychowawczynie: Iwona Wójcik i Krystyna Żelasko. Przed nami już tylko bal studniówkowy, egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie i matura!