Historia da się lubić…

Potwierdzeniem tego jest to, że cały czas znajdują się chętni do uczestniczenia w różnych konkursach historycznych.
8 stycznia 2019 r. odbyły się dwa konkursy: szkolny etap konkursu wojewódzkiego „Mój region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma” oraz w Krakowie pierwszy etap XXIII edycji Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim.
W pierwszym startowali Arkadiusz Oleksy z klasy 1 ti i Wiktor Stefański z klasy 1b, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego. Odbędzie się on 18 lutego a stawką jest awans do finału wojewódzkiego a w nim czekają atrakcyjne nagrody m. in. stypendia Fundacji im. Braci Potoczków.
Konkurs wiedzy o najstarszej polskiej uczelni wyższej przeznaczony jest dla maturzystów marzących o studiach na UJ. W tym roku ze 100 pytaniami pierwszego etapu zmagało się w Krakowie 6 uczniów ZSP. Na wyniki trzeba było czekać prawie miesiąc ale było warto. Czworo naszych uczniów: Oliwia Gorczyca z klasy 3 a, Wioletta Wójcik z klasy 4 teg, Dominik Przyborowski z klasy 3 a i Arkadiusz Tokarczyk z klasy 4 teg zakwalifikowało się do dwudniowego finału, który odbędzie się 18-19 marca 2019 roku w Krakowie. Na laureatów czekają nagrody indeksy na UJ. Do wyboru są różne kierunki, nie tylko humanistyczne, by jednak mieć szanse na ich zdobycie trzeba jednak wykazać się wiedzą pisząc kolejny test i w razie równej liczby punktów w ustnej dogrywce.
Naszym uczniom życzymy powodzenia!