2 x g, czyli witamy pierwszych studentów w gronie tegorocznych absolwentów.

18 i 19 marca w Krakowie odbył się finał XXIII Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim. Naszą szkołę reprezentowało w nim czworo uczniów.
W pierwszym dniu przed południem zmagali się z testem sprawdzającym wiedzę o najstarszej polskiej uczelni a po południu dokonywali wyboru indeksów w kolejności zależnej od liczby zdobytych w teście punktów. W drugim dniu w reprezentacyjnej auli w Collegium Novum, w obecności władz uczelni nastąpiło uroczyste wręczenie indeksów.
Miło nam poinformować, że dwoje naszych uczniów może pochwalić się już indeksem. Są to: Oliwia Gorczyca z klasy 3 ab, która zdobyła indeks na geografię i Arkadiusz Tokarczyk z klasy 4 eg, który studiował będzie geologię.
Żeby w pełni czuć się studentem pozostał im już tylko jeden formalny warunek do spełnienia czyli zdać maturę. W związku z tym życzymy im powodzenia na egzaminie a uczniów, którzy w następnym roku szkolnym będą w klasach maturalnych pragnących studiować na Uniwersytecie Jagiellońskim zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.