W dniach 7-13.04.2019 grupa młodzieży wraz z nauczycielami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy – Zdroju uczestniczyła w międzynarodowym spotkaniu na Litwie w ramach realizowanego projektu „More Cultures – One European Identity” program ERASMUS+. Uczniowie szkoły parnterskiej – Šiaulių Profesinio Rengimo Centras gościli w swoich domach rówieśników z Turcji, Rumunii, Włoch, Grecji i Polski. Tydzień spotkania obfitował w rozmaite zajęcia, które wzbogacały wiedzę uczestników, pomagały lepiej poznawać i rozumieć kulturę Litwy i krajów partnerskich, a przede wszystkim służyły integracji. W trakcie warsztatów nasi uczniowie mieli możliwość tworzenia bukietów wielkanocnych, poznawania tajemnic produkcji litewskiego chleba w młynie Šiauliai Žaliūkiai oraz zdobienia pisanek w międzynarodowym gronie. Doskonałą zabawą okazały się również eksperymenty naukowe w Muzeum Iluzji w miasteczku Połąga oraz własnoręczna produkcja czekoladek w Muzeum Czekolady Ruta. W trakcie spotkania odbyła się również konferencja „Wiele Kultur Jedna Europejska Tożsamość”, w czasie której międzynarodowe delegacje prezentowały tradycje, produkty i zwyczaje typowe dla swojego kraju. Jej głównym celem było zachęcanie do odkrywania europejskiego dziedzictwa kulturowego, zainteresowanie nim i tym samym wzmacnianie wspólnoty europejskiej. Spotkanie w Szawlach było ostatnim międzynarodowym spotkaniem uczniów w ramach realizowanego przez szkołę projektu ERASMUS+. Wspólnie spędzone chwile, które pozwoliły poznać inną kulturę i uwierzyć we własne siły w porozumiewaniu się w języku angielskim, z pewnością pozostaną na długo w pamięci uczestników.