Śląsk jakiego nie znamy

29 marca uczniowie klas hotelarskich uczestniczyli w 25. Międzynarodowych Targach Turystyki GLOBalnie w Katowicach. Swój pobyt na Śląsku rozpoczęli od zwiedzania zabytkowego Nikiszowca – górniczej dzielnicy Katowic. MTT GLOBalnie odbywają się na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego, w sąsiedztwie kultowego Spodka, siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i Muzeum Śląskiego. Miastem Partnerskim tegorocznej jubileuszowej edycji jest Ostrava. Organizatorzy dedykują swoją ofertę zarówno turystom, jak i branży turystycznej, starając się przedstawiać nowinki z zakresu promocji turystyki. Targom towarzyszy konferencja branżowa. Uzupełnieniem wycieczki był energetyzujący pobyt w Hotelu PIRAMIDA SPA&Wellness***** w Tychach, jednym z najbardziej wyjątkowych obiektów hotelowych w Polsce. Organizacją wyjazdu zajęły się panie: Ewa Madzik-Kania i Iwona Wójcik.