OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W tym roku wakacje rozpoczęły się wcześniej. Nie w piątek 21 czerwca – tak jak wynika z harmonogramu Ministerstwa Edukacji Narodowej, ale dwa dni szybciej. Uroczystość w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II rozpoczęła się mszą świętą celebrowaną przez biskupa Stanisława Salaterskiego, podczas której Pani dyrektor Janina Złotnicka została uhonorowana złotym medalem Dei Regno Servire, za aktywny udział w życiu religijnym, duszpasterskim, katechetycznym i kulturalnym, ze szczególnym uwzględnieniem działalności charytatywnej.

Dalsza część akademii odbywała się w budynku szkoły. Podczas uroczystości z krótkim przemówieniem wystąpiła Pani dyrektor Janina Złotnicka, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu Artur Rola, który skierował do, odchodzącej na emeryturę, Pani dyrektor słowa podziękowania za wieloletnią pracę. Równie ciepłe słowa popłynęły z ust, kończącej kadencję, przewodniczącej Rady Rodziców Beaty Augustyńskiej. Młodzież zgotowała swojej Pani dyrektor owacje na stojąco i obdarowała pamiątkowym albumem. Potem najlepsi uczniowie odebrali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Wśród nagrodzonych była uczennica klasy 2ab Liceum Ogólnokształcącego Weronika Drozd (średnia ocen – 5,68) oraz uczennica Technikum Vanessa Malczewska (średnia ocen – 5,88), które otrzymały Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Rok szkolny 2018/2019, lekcje, klasówki, kartkówki, testy, wypracowania macie już za sobą. Z pewnością szkolny trud się opłacał i zaprocentuje w przyszłości. Dziś wiecie już i rozumienie o wiele więcej niż 10 miesięcy temu. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek – mówiła Pani dyrektor Janina Złotnicka – Pamiętajcie jednak, że podczas wakacji też obowiązują prawa fizyki, matematyki, a przede wszystkim zasady logiki. Życzyła wszystkim na zakończenie bezpiecznych wakacji 2019.