W piątek 11 października 2019 roku w naszej Szkole odbędzie się symulacja wyborów parlamentarnych w ramach ogólnopolskiego programu „Młodzi głosują – Wybory do Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej 2019”.

W programie „Młodzi głosują” to uczniowie i uczennice przygotowują i przeprowadzają szkolne wybory. Nad właściwym przebiegiem głosowania czuwa szkolna komisja wyborcza w składzie: Emilia Łukasik, Klaudia Mokrzycka, Karolina Nowacka, Katarzyna Sekuła, Magdalena Obrzut, Agnieszka Majka, Paweł Wachna i Kacper Galik. Nauczycielem koordynatorem jest Piotr Biernat.

Lokal wyborczy będzie mieścił się na hali sportowej w pokoju nr 90. Będzie otwarty w dniu szkolnych wyborów, na każdej przerwie, w godzinach od 8.45 do 14.15.

Zasady głosowania

Udział w wyborach jest dobrowolny. Prawo głosowania mają wszyscy uczniowie Szkoły. Aby otrzymać kartę do głosowania i oddać głos, trzeba okazać szkolnej komisji aktualną legitymację szkolną lub dowód osobisty i być wpisanym na listę uczniów i uczennic Szkoły. Głosujący potwierdzają otrzymanie karty podpisem przy swoim nazwisku na liście wyborców i wyborczyń. Każdemu z nich komisja może wydać tylko jedną kartę do głosowania. Nie wolno wynosić kart do głosowania z lokalu wyborczego. W celu oddania głosu, należy w kwadracie przy wybranym komitecie wyborczym wpisać znak „X”. Głos zostaje uznany za nieważny, gdy przy żadnym komitecie nie pojawi się znak „X” lub kiedy znak „X” pojawi się więcej niż jeden raz.

PRZYPOMINAMY WSZYSTKIM O ZACHOWANIU NEUTRALNOŚCI POLITYCZNEJ

Wyniki wyborów będą ogłoszone po 13 października 2019 roku.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W SZKOLNYCH WYBORACH