Międzynarodowe Targi Horeca

22.11.19 uczniowie klas hotelarskich i gastronomicznych ZSP Krynica uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Hotelarsko- Gastronomicznych Horeca w Krakowie.

Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii HORECA® wraz z Targami Artykułów Spożywczych i Napojów dla Gastronomii GASTROFOOD® są jedną z najważniejszych imprez branży gastronomicznej i hotelarskiej w Polsce, obecne na rynku nieprzerwanie od ponad 26 lat. Łączą wielotematyczną formułę z wartościowym programem towarzyszącym Akademii wiedzy HORECA®  -z precyzyjnie dobranymi gośćmi specjalnymi oraz kulinarnym show w ramach niepowtarzalnej Kuchni Mistrzów.

W trakcie wycieczki uczniowie zwiedzili również Wieliczkę, między innymi Zamek Żupny-wpisany na listę Dziedzictwa Kultury UNESCO, a w nim unikatową kolekcję solniczek. Uczniowie spacerowali po Starówce Wieliczki, zrobili pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem Świętego Jana Pawła II-patrona szkoły, odwiedzili restaurację, w której Pani Magda Gessler przeprowadzała Kuchenne Rewolucje, a także skorzystali z Tężni Solankowej.

Opiekę nad młodzieżą sprawowały Panie Dorota Pacut i Małgorzata Sędzimir- nauczycielki przedmiotów zawodowych.