Szkolny Klub Wolontariatu

01_turniej

Szkolny Klub Wolontariatu „Sursum Corda”, działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju, rozpoczął swoją działalność w nowym roku szkolnym, od pomocy przy organizacji i przeprowadzeniu IV Integracyjnego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Krynicy-Zdroju, który odbył się 22 października 2019 roku na sali gimnastycznej naszej Szkoły. Wolontariuszki i wolontariusze: Julia Jaszczowska, Magdalena Obrzut, Katarzyna Sekuła, Klaudia Mokrzycka, Ewelina Morawa, Krystyna Szwala, Klaudia Klóska, Gabriela Miazga i Paweł Wachna pomagali przygotować salę, sędziować oraz podawać posiłki uczestnikom turnieju.

 

W weekend od 25 do 27 października Martyna Plata, Julia Rogóż, Paulina Klisiewicz, Magdalena Tomasiak, Joanna Kostrzewa, Justyna Górka i Weronika Drozd pomagały w opiece nad małymi pacjentami turnusu rehabilitacyjnego  w ORW „Panorama” w Krynicy-Zdroju, organizowanego przez NZOZ CR „Neurokinezis”. Ich praca polegała na pomocy w realizacji zabaw oraz indywidualnej pracy z dziećmi pod nadzorem pedagoga.

 

1 listopada, w dzień Wszystkich Świętych, uczestniczyliśmy w kweście, organizowanej na krynickich cmentarzach przez Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju. W akcji „Ratujmy zabytkowe nagrobki na krynickich cmentarzach/Ratujmy krynickie nekropolie” uczestniczyły wolontaruszki i wolontariusze: Klaudia Mokrzycka, Krystyna Szwala, Vanessa Malczewska, Weronika Drozd, Jakub Pierzchała oraz opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu Anna Majerczyk-Mróz i Piotr Biernat. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na dokończenie konserwacji grobowca Rodziny Bartoszewskich.