Bal charytatywny

VII Bal Charytatywny organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju na rzecz młodzieży potrzebującej, z wysoką średnią nauczania i bardzo dobrą frekwencją przyniósł dochód w wysokości 34.020 zł. W przepięknej Sali Balowej Starego Domu Zdrojowego bezpłatnie udostępnionej przez Prezesa Uzdrowiska Krynica-Żegiestów S.A. Pana Ireneusza Niemca balowało 150 osób nie tylko z Krynicy-Zdroju, Nowego Sącza i okolic, ale i z Krakowa, Warszawy, Norwegii a nawet Stanów Zjednoczonych, przygrywał zespół „Cover Band”, a wykwintne potrawy przygotowała jak zwykle Firma Pana Stanisława Węglarza. Uroczystego otwarcia balu dokonał Pan dr Dariusz Reśko Burmistrz Krynicy-Zdroju. Jak przystało na bal z siedmioletnią tradycją goście zatańczyli poloneza. Oprawa artystyczna wprowadziła wszystkich zebranych w zachwyt. W przerwach odbyła się licytacja, można było też zakupić fanty. Licytowane przedmioty można przeglądnąć na stronie szkoły www.krynica.szkola.pl

TYLKO LUDZIE O WIELKICH I SZCZODRYCH SERCACH MOGĄ TAK PIĘKNIE OTWIERAĆ SIĘ NA POTRZEBY DRUGIEGO CZŁOWIEKA. UCZESTNIKOM BALU I SPONSOROM GORĄCO, GORĄCO DZIĘKUJEMY.

Dyrektor Janina Złotnicka serdecznie dziękuje rodzicom, którzy włączyli się w organizację balu: Paniom Małgorzacie Piątkowskiej, Beacie Augustyńskiej, Ewie Pichurskiej i Zofii Wolak oraz pracownikom szkoły Pani Dyrektor Annie Rapacz, Panu Dyrektorowi Grzegorzowi Puchale, Panu Tomaszowi Szczepanikowi, Paniom Helenie Bukowiec, Agnieszce Oleszyckiej, Teresie Głąb, Renacie Szelągowskiej, Alicji Czajka, Genowefie Zygmunt, Panom Janowi Wozniakowi, Józefowi Kirc oraz uczniom za obsługę i fanty.
Od 7 lat stałymi sponsorami naszego balu są:
– Starosta Nowosądecki, Burmistrz Krynicy-Zdroju, Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A. Firma „Rzymianka” Państwa Węglarzy, Spółdzielnia Pracy „Muszynianka”, Krynickie Stowarzyszenie Twórców „Galeria pod Kasztanem”, Bank Spółdzielczy w Krynicy-Zdroju, Piekarnia Pana Lucjana Sekuły, TV Krynica, i KrynicaTV.
Lista sponsorów:

Kancelaria Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, Prezes Rady Ministrów Donald Tusk, Burmistrz Krynicy-Zdroju Dariusz Reśko, Rada Miasta Krynicy-Zdroju, Burmistrz Urzędu Miasta i Gminy Muszyna Jan Golba, Grażyna Petryszak, Ryszard Miłek, Prezes Banku Spółdzielczego Muszyna – Krynica-Zdrój Maciej Palej, Państwo Zasadzińscy, Państwo Iwulscy, Państwo Dudyczowie, Janina i Wojciech Pacut, Urszula i Krzysztof Prusakowie, P. Lengeneeld, Krzysztof Kowalik, Wiesław Pióro, Urszula Gawron, Wacław Jagielski i syn Michał, Państwo Radziakowie, Państwo Prusakowie, Zbigniew Abram, Michał Załuski, Andrzej Piszczek, Artur Gliwiński, państwo Klimczak, Małgorzata Piątkowska, Celina Kopacka, Liliana Kiklica, Marta Bielawska, Brygida Fryca, Marek Sowa, Magdalena Ludwa, Henryk Wiewióra, Hanna i Maciej Hajduga, Danuta i Tadeusz Pióro, Monika Bochenek, Barbara Sobczak-Ruchniewicz, Małgorzata i Bogdan Pikor, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju, Wiesław Piksa, Małgorzata Chrostowska, Irena Pyrć-śmiertka, P. Michalak, Państwo Bugajscy, Małgorzata i Tomasz Wilk, ks. Proboszcz Eugeniusz Szymczak, Christo Prodanow, Henryk Czarny, Alicja Czajka, Jerzy Kowalski, Anna Majerczyk, Krzysztof Machnik, Zbigniew Szurlej, Ewa Madzik-Kania, Małgorzata Sędzimir, Tomasz Szczepanik, Włodzimierz Godek, Stanisław Ogorzały, Robert Rapacz, Agnieszka i Andrzej Oleszyccy, Anna i Robert Sawiccy, Danuta Gurgul, Państwo Musz. Warto zapamiętać: W ciągu 7 lat bal przyniósł przychód ponad 150 tysięcy złotych. Około 750 uczniów otrzymało stypendia i nagrody pieniężne. Bal Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju to nie tylko wspaniała zabawa, ale bardzo potrzebna nam wszystkim integracja mieszkańców Krynicy-Zdroju. Opuszczano salę balową z życzeniami spotkania się na drugi rok. A teraz kilka miłych ciekawostek z poprzednich bali:
– najczęściej licytującymi byli Państwo Zasadzińscy z Krakowa,
– Najwyżej wycenionym i wylicytowanym przedmiotem był obraz Bytońskiego „T – Bida” (2.200 zł) darczyńca – Krzysztof Kowalik, kupujący pan prof. Zasadziński.
– Państwo Anna i Robert Sawiccy uczestniczyli we wszystkich balach.
– Największe emocje wzbudziła licytacja tomiku wierszy Jacka Cygana, którą wygrał pan Dudycz, – przy licytacji czapki Stańczyka – zainteresowany sam podbija
– Najbardziej roztańczoną parą byli Bożena i Krzysztof Maślankowie.
– Najstarszymi przedmiotami przeznaczonymi na aukcję były: świecznik z 1920 r. i łopatka do tortów z 1900 roku przekazane przez Magdalenę Ludwę i Marka Sowę.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom balu, którzy poprzez wykupienie biletów, na balu – fantów również stali się niezawodnymi sponsorami.